Prohlášení o přístupnosti

Město Žďár nad Sázavou se zavazuje k zpřístupnění své internetové stránky obcan.zdarns.cz v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.
Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na obcan.zdarns.cz

Stav souladu

Internetová stránka obcan.zdarns.cz je plně v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 01.1.2020.
Město Žďár nad Sázavou provedlo vlastní posouzení.
Prohlášení bylo revidováno dne 01.1.2020.

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Stále pracujeme na tom, aby uvedená webová stránka byla bez problémů přístupná všem uživatelům. Pokud narazíte na jakýkoli problém, neváhejte nám to prosím sdělit. Pro sdělení námětů, postřehů či informací o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím napište na e-mailovou adresu informace@zdarns.cz

Postupy pro prosazování práva

Město Žďár nad Sázavou, Žižkova 227/1, PSČ 591 31; Identifikátor datové schránky: ybxb3sz, email: posta@zdarns.cz

Použité standardy

Stránky byly navrženy tak, aby splňovaly zásady přístupnosti podle metodiky Ministerstva vnitra - Přístupnost internetových stránek a mobilních aplikací, která byla připravena pro účely zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Odkazovaný obsah

Na webu jsou používány odkazy, které směřují na jiné webové stránky na jiných webech, nebo na obecné soubory, které je možné prohlížet nebo stáhnout do počítače.
Na webových stránkách Města Žďár nad Sázavou jsou obecně publikovány soubory v těchto formátech:

Informace z externích zdrojů

Na webových stránkách je publikován obsah, který je čerpán z externích zdrojů. Jedná se o stránky Město Žďár nad Sázavou a případně další stránky.
Obsah na těchto stránkách je závislý na poskytování údajů z externích zdrojů dat. V případě nedostupnosti těchto zdrojů nemusí být na těchto stránkách zobrazen kompletní obsah.

Hardwarové a softwarové nároky

Webové stránky je možné prohlížet na stolním počítači, notebooku nebo mobilním zařízení s připojením k internetu.
Pro prohlížení webových stránek na počítači je ideální některý z nejpoužívanějších webových prohlížečů v nejnovější verzi – Internet Explorer, MS Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome.
Není garantováno korektní zobrazování obsahu na operačním systému Windows XP/Vista a prohlížeči Microsoft Internet Explorer 10 (či starších verzích), neboť tyto softwarové produkty již nejsou podporovány ze strany jejich výrobce.